Zanim rozpoczniesz kurs

Chcąc rozpocząć kurs na dowolną kategorię prawa jazdy w pierwszej kolejności musisz uzyskać PKK.

Co to jest PKK?

Profil Kandydata na Kierowcę to zestaw danych i informacji identyfikujących i opisujących osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami generowany, udostępniany, aktualizowany i archiwizowany w systemie teleinformatycznym.

Każdy wygenerowany Profil Kandydata na Kierowcę (w skrócie PKK) w wydziale komunikacji posiada swój unikalny numer. Numer PKK jest niezmienny w całym procesie obsługi profilu, nawet  gdy osoba zmienia dane np. miejsce zamieszkania. Na każdą kategorię jest generowany osobny PKK. W przypadku złożenia wniosku na dwie kategorie w wydziale komunikacji zostaną wygenerowane dwa niezależne PKK każdy z unikalnym numerem.

Otrzymany numer PKK jest niezbędny kandydatowi na kierowcę do zapisania na szkolenie jak również do zapisania na egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Numer każdego PKK stanowi ciąg zakodowanych informacji zgodnie z ustalonym algorytmem, który ma za zadanie wyeliminowanie pomyłek podczas przepisywania numeru np. w ośrodku szkolenia lub ośrodku egzaminowania.

Co załatwić zanim zapiszemy się na kurs prawa jazdy?

Krok pierwszy - badanie lekarskie.

W pierwszej kolejności musisz udać się do lekarze po zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdu. Uwaga lekarz musi mieć uprawnienia do przeprowadzania badań dla kierowców.

Krok drugi - zdjęcie do prawa jazdy.

Jaka fotografia do prawa jazdy? Kolorowa fotografia o wymiarach 35 × 45 mm, wykonana na jednolitym jasnym tle, mająca dobrą ostrość oraz odwzorowująca naturalny kolor skóry, obejmująca wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazująca wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiająca osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami. Jeśli nie posiadasz takiej fotografii udaj się do fotografa.

Krok trzeci - Profil Kandydata Kierowcy.

PKK w Pabianicach załatwisz:

Starostwo Powiatowe- Wydział Komunikacji i Transportu
ul. Piłsudskiego 2 budynek C, pokój 5

Pamiętaj zabierz ze sobą do wydziału komunikacji następujące dokumenty!

 • orzeczenie lekarskie,
 • fotografia,
 • dokument tożsamości.

W wydziale komunikacji wypełniasz wniosek o wydanie prawa jazdy (otrzymasz w urzędzie).

Jeśli osoba jest niepełnoletnia i rozpoczyna kurs prawa jazdy trzy miesiące przed uzyskaniem pełnoletności:

 • dodatkowo składa oryginał pisemnej zgody rodzica lub opiekuna o zgodzie na rozpoczęcie szkolenia oraz wydanie prawa jazdy.

Dokumenty tożsamości:

 • dowód osobisty,
 • tymczasowy dowód osobisty,
 • akt urodzenia na którym jest numer PESEL z potwierdzeniem miejsca zameldowania.

Akt urodzenia i potwierdzenie zameldowania otrzymasz w USC w Pabianicach ul. św. Jana 4.

Krok czwarty - zapisz się na kurs prawa jazdy.

Masz kilka możliwości zapisania się na kurs:

 • preferowana w naszej auto szkole- wejdź ponownie na naszą stronę i kliknij link Zapisy on-line, wypełnij "Formularz zgłoszeniowy na kurs prawa jazdy kategoria B" W formularzu masz możliwość wyboru promocji które aktualnie obowiązują w naszej szkole,
 • możesz również do nas zadzwonić i podać wszystkie dane wraz z numerem PKK telefonicznie,
 • przyjdź do naszej auto szkoły (zadzwoń wcześniej i upewnij się że nasz pracownik będzie na Ciebie czekał ponieważ w ciągu dnia odbywają się zajęcia praktyczne).

Co zapewniamy?

Zadbaliśmy o to by kurs na prawo jazdy stał się dla Ciebie przyjemnością a egzamin jedynie formalnością:

 • szkolenie prowadzone jest w miłej i bezstresowej atmosferze przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę instruktorów - wykładowców, którzy cechują się spokojem, cierpliwością i opanowaniem w każdej sytuacji,
 • uczymy w Systemie SPS - multimedialne wykłady uzupełniane przejrzystym podręcznikiem z możliwością powtarzania materiału również przez Internet - wszystkie pomoce naukowe dostajesz w cenie kursu,
 • zapewniam dostęp do bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy - dostajesz płytę DVD lub dostęp on-line do ponad 2 000 pytań egzaminacyjnych,
 • wybierając KURS PODSTAWOWY przejedziesz w ciągu 30 godzin ponad 800 km samochodem SUZUKI Swift lub Hyundai i20 jeżdżąc nie tylko po "trasach egzaminacyjnych".

Tak, więc zapisz się na kurs a zobaczysz świat z perspektywy kierowcy.

Opinie kursantów

Bartłomiej Dąbrowski
Bardzo dziękuję Panu Januszowi oraz Panu Tomkowi za doskonałe i rzeczowe przygotowanie zarówno do egzaminu, jak i codziennej jazdy! Wykłady prowadzone są w ciekawy i profesjonalny sposób. Informacje przekazywane na zajęciach teoretycznych przez Pana Janusza to wiele cennych rad niezwykle przydatnych w późniejszej praktyce! Na jazdach panuje świetna, bezstresowa atmosfera. Każdy błąd ...
środa, 19 grudzień 2018
Klaudia Oset
Najlepsza auto szkoła w Pabianicach! Profesjonalne podejście i miła atmosfera! Dziękuje bardzo!! :)
wtorek, 18 grudzień 2018
Jan Grzegorzewski
Bardzo polecam! Szybko, łatwo i przyjemnie. Po wykonaniu kursu egzamin nie będzie już problemem :)
poniedziałek, 10 grudzień 2018
Violetta Piotrowska
Wykłady z teorii z Panem Januszem profesjonalizm w 100%.Fachowa wiedza- najwyższy poziom.Super atmosfera, indywidualne podejście do każdego kursanta.Mój instruktor jazdy Piotr Kudrzycki zażartował,ale postawił do pionu jak nie szło.Zaangażowanie w każdą godzinę jazdy.Cierpliwość,motywacja, wsparcie.DZIĘKUJĘ. Jesteście number one?
środa, 28 listopad 2018

Najbliższe terminy kursów

PROMOCJA!
Do kursu podstawowego dodajemy:
- 1 godzinę jazdy gratis
- minus 200,00 zł od ceny podstawowej
- oraz coś co pomoże w egzaminie państwowym (niespodzianka)

Szczegóły w cenniku!

Data rozpoczęcia: 25.10.2021
Godzina: 17:00
Kategoria: B
Wykłady- teoria:
Poniedziałek, środa, piątek, sobota.
Zapisy rozpoczęte !!
Nie przegap okazji !!


zanim sie zapiszesz 150

teoria w domu

Sprawdź czy masz już prawko

Zarezerwuj termin egzaminu on-line

WORD Łódź

WORD Piotrków Trybunalski

WORD Sieradz

Ośrodek Szkolenia Kierowców
Janusz Keller

Ul. Zamkowa 15
95-200 Pabianice

Tel. 795 06 06 06

Facebook Like Box

Dołącz do nas na Facebook :)