Zanim rozpoczniesz kurs

Chcąc rozpocząć kurs na dowolną kategorię prawa jazdy w pierwszej kolejności musisz uzyskać PKK.

Co to jest PKK?

Profil Kandydata na Kierowcę to zestaw danych i informacji identyfikujących i opisujących osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami generowany, udostępniany, aktualizowany i archiwizowany w systemie teleinformatycznym.

Każdy wygenerowany Profil Kandydata na Kierowcę (w skrócie PKK) w wydziale komunikacji posiada swój unikalny numer. Numer PKK jest niezmienny w całym procesie obsługi profilu, nawet  gdy osoba zmienia dane np. miejsce zamieszkania. Na każdą kategorię jest generowany osobny PKK. W przypadku złożenia wniosku na dwie kategorie w wydziale komunikacji zostaną wygenerowane dwa niezależne PKK każdy z unikalnym numerem.

Otrzymany numer PKK jest niezbędny kandydatowi na kierowcę do zapisania na szkolenie jak również do zapisania na egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Numer każdego PKK stanowi ciąg zakodowanych informacji zgodnie z ustalonym algorytmem, który ma za zadanie wyeliminowanie pomyłek podczas przepisywania numeru np. w ośrodku szkolenia lub ośrodku egzaminowania.

Co załatwić zanim zapiszemy się na kurs prawa jazdy?

Krok pierwszy - badanie lekarskie.

W pierwszej kolejności musisz udać się do lekarze po zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdu. Uwaga lekarz musi mieć uprawnienia do przeprowadzania badań dla kierowców. Badanie lekarskie możesz wykonać  u lekarza współpracującego z naszą Auto Szkołą. Przyjdź do naszego biura aby otrzymać od nas skierowanie do lekarza. (Zanim przyjdziesz do biura skontaktuj się telefonicznie) Wydając skierowanie do lakarza pobieramy zaliczkę za kurs prawa jazdy w wysokości 200,00 zł. Aktualna cena za kurs z badaniami lub bez podana jest w Cennik kursów na naszej stronie. Oczywiście badania lekarskie możesz też zrobić we własnym zakresie.

Krok drugi - zdjęcie do prawa jazdy.

Jaka fotografia do prawa jazdy? Kolorowa fotografia o wymiarach 35 × 45 mm, wykonana na jednolitym jasnym tle, mająca dobrą ostrość oraz odwzorowująca naturalny kolor skóry, obejmująca wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazująca wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiająca osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami. Jeśli nie posiadasz takiej fotografii udaj się do fotografa.

Krok trzeci - Profil Kandydata Kierowcy.

PKK w Pabianicach załatwisz:

Starostwo Powiatowe- Wydział Komunikacji i Transportu
ul. Piłsudskiego 2 budynek C, pokój 5

Pamiętaj zabierz ze sobą do wydziału komunikacji następujące dokumenty!

 • orzeczenie lekarskie,
 • fotografia,
 • dokument tożsamości.

W wydziale komunikacji wypełniasz wniosek o wydanie prawa jazdy (otrzymasz w urzędzie).

Jeśli osoba jest niepełnoletnia i rozpoczyna kurs prawa jazdy trzy miesiące przed uzyskaniem pełnoletności:

 • dodatkowo składa oryginał pisemnej zgody rodzica lub opiekuna o zgodzie na rozpoczęcie szkolenia oraz wydanie prawa jazdy.

Dokumenty tożsamości:

 • dowód osobisty,
 • tymczasowy dowód osobisty,
 • akt urodzenia na którym jest numer PESEL z potwierdzeniem miejsca zameldowania.

Akt urodzenia i potwierdzenie zameldowania otrzymasz w USC w Pabianicach ul. św. Jana 4.

Krok czwarty - zapisz się na kurs prawa jazdy.

Masz kilka możliwości zapisania się na kurs:

 • preferowana w naszej auto szkole- wejdź ponownie na naszą stronę i kliknij link Zapisy on-line, wypełnij "Formularz zgłoszeniowy na kurs prawa jazdy kategoria B" W formularzu masz możliwość wyboru promocji które aktualnie obowiązują w naszej szkole,
 • możesz również do nas zadzwonić i podać wszystkie dane wraz z numerem PKK telefonicznie,
 • przyjdź do naszej auto szkoły (zadzwoń wcześniej i upewnij się że nasz pracownik będzie na Ciebie czekał ponieważ w ciągu dnia odbywają się zajęcia praktyczne).

Co zapewniamy?

Zadbaliśmy o to by kurs na prawo jazdy stał się dla Ciebie przyjemnością a egzamin jedynie formalnością:

 • szkolenie prowadzone jest w miłej i bezstresowej atmosferze przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę instruktorów - wykładowców, którzy cechują się spokojem, cierpliwością i opanowaniem w każdej sytuacji,
 • uczymy w Systemie SPS - multimedialne wykłady uzupełniane przejrzystym podręcznikiem z możliwością powtarzania materiału również przez Internet - wszystkie pomoce naukowe dostajesz w cenie kursu,
 • zapewniam dostęp do bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy - dostajesz płytę DVD lub dostęp on-line do ponad 2 000 pytań egzaminacyjnych,
 • wybierając KURS PODSTAWOWY przejedziesz w ciągu 30 godzin ponad 800 km samochodem SUZUKI Swift lub Hyundai i20 jeżdżąc nie tylko po "trasach egzaminacyjnych".

Tak, więc zapisz się na kurs a zobaczysz świat z perspektywy kierowcy.

Opinie kursantów

Bartłomiej Dąbrowski
Bardzo dziękuję Panu Januszowi oraz Panu Tomkowi za doskonałe i rzeczowe przygotowanie zarówno do egzaminu, jak i codziennej jazdy! Wykłady prowadzone są w ciekawy i profesjonalny sposób. Informacje przekazywane na zajęciach teoretycznych przez Pana Janusza to wiele cennych rad niezwykle przydatnych w późniejszej praktyce! Na jazdach panuje świetna, bezstresowa atmosfera. Każdy błąd ...
środa, 19 grudzień 2018
Klaudia Oset
Najlepsza auto szkoła w Pabianicach! Profesjonalne podejście i miła atmosfera! Dziękuje bardzo!! :)
wtorek, 18 grudzień 2018
Jan Grzegorzewski
Bardzo polecam! Szybko, łatwo i przyjemnie. Po wykonaniu kursu egzamin nie będzie już problemem :)
poniedziałek, 10 grudzień 2018
Violetta Piotrowska
Wykłady z teorii z Panem Januszem profesjonalizm w 100%.Fachowa wiedza- najwyższy poziom.Super atmosfera, indywidualne podejście do każdego kursanta.Mój instruktor jazdy Piotr Kudrzycki zażartował,ale postawił do pionu jak nie szło.Zaangażowanie w każdą godzinę jazdy.Cierpliwość,motywacja, wsparcie.DZIĘKUJĘ. Jesteście number one?
środa, 28 listopad 2018

Najbliższe terminy kursów

Data rozpoczęcia: 06.05.2019

Kurs Rozszerzony 1 755,00 zł
Kurs Standard 1 350,00 zł
Godzina: 17:00
Kategoria: B
Wykłady teoria:
poniedziałek, środa, piątek, sobota
Zapisy rozpoczęte !!
Nie przegap okazji !!
Badania lekarskie cena 200 zł
(badanie lekarskie dodatkowo płatne)


zanim sie zapiszesz 150

teoria w domu

Sprawdź czy masz już prawko

Zarezerwuj termin egzaminu on-line

WORD Łódź

WORD Piotrków Trybunalski

WORD Sieradz

Ośrodek Szkolenia Kierowców
Janusz Keller

Ul. Zamkowa 15
95-200 Pabianice

Tel. 795 06 06 06

Facebook Like Box

Dołącz do nas na Facebook :)